חברת ים פתוח חקלאות ימית בע"מ נוסדה בשנת 2015 במטרה לחולל שינויי בתעשיית החקלאות הימית בישראל. לצד החשיבות העצומה בהקטנת התלות של מדינת ישראל בייבוא דגי ים טריים ממדינות זרות ארצה, שמה לה חברת ים פתוח כיעד מרכזי, לספק לצרכן הישראלי דג נקי יותר, בריא יותר, טבעי יותר ובהכרח גם טעים יותר.


חברת ים פתוח הינה החברה החלוצה בגידול הדגים בלב הים והיא נתמכת ע"י משרד החקלאות הישראלי וארגוני הסביבה השונים, אשר רואים בגידול הדגים בחווה בים הפתוח, כפתרון היחיד לגידול הדגים הנקיים והבריאים ביותר וכל זאת מבלי לפגוע במערכות האקולוגיות בים.

לגידול דגים בסביבה הטבעית שלהם, הרחק ממקורות מזהמים ומים עומדים, יתרון מובהק על פני גידולם בסמוך לחופים או במערכות סגורות. גידול הדגים במקום בו עומק הים הוא כ- 80 מטר ובזרמים חזקים, נותן לנו את הזכות לשמור על הסביבה, למנוע את עכירות המים ואת הפגיעה בדגי הבר.

 

חברת ים פתוח חרטה על דגלה לשאוף ולגדל את הדגים הבריאים והנקיים ביותר בכמה שפחות התערבות חיצונית ובאמצעות חקלאות בר קיימא.
אנו הצבנו לנו למטרה, לספק לצרכן הישראלי דגים טבעיים יותר, בריאים יותר, נקיים יותר וטעימים יותר - תוצרת כחול לבן, אשר מגיעים לצלחת
במהירות ובטריות המרבית וכל זאת בהרמוניה מושלמת עם הים ומבלי להשאיר בו כל חותם.

מה הופך את דגי "ים פתוח" לדגים הבריאים, האיכותיים והטריים ביותר שניתן להשיג?

במילה אחת – הכול!

עצם הימצאותה של החווה כ- 15 ק"מ בלב הים, באזור בו עומק הים מגיע עד לכ- 80 מ', מאפשרת לדגים של ים פתוח לגדול בסביבה הטבעית שלהם ללא כל חשש שיתקלו במזהמים או פסולת תעשייתית.

עוצמת הזרמים הטבעיים בלב הים, מהווה מחד אתגר משמעותי ולא פשוט לצוללני החברה, ומאידך, מאפשרת לדגים של ים פתוח תנאי מחייה מיטביים כמו גם ריכוזי חמצן אופטימליים המצויים במים באופן טבעי וללא כל צורך בהעשרה מלאכותית. דגי ים פתוח חיים בהרמוניה עם הים הפתוח ובפועל לא פוגשים את אותה טיפת מים פעמיים.

הדגים של ים פתוח מגודלים בדיוק היכן שהם שייכים – בסביבה הטבעית והמקורית שלהם, במים הנקיים ביותר, העמוקים והמרוחקים מהחוף. בכך שגידול הדגים מתבצע כה עמוק בלב הים, הרחק מן החופים הרגישים, אנו מסירים את הסיכון למגע של הדגים עם שפכים, חומרים מסוכנים ופסולת ובכך ממזערים את הסיכון למחלות.

התוצאה היא בלתי נמנעת – לדגי ים פתוח טעם ייחודי מקורי ("בלאדי") ומרקם נהדר המשקפים את גידולם של הדגים בסביבתם המקורית.